Otse põhisisu juurde

PR21 Neljas päev: Lõpetuseks

Kuigi me olime jõudnud oma trassi finišisse, siis see ei tähendanud, et läbi oli saanud väntamine. Kuidagi pidime me ära saama saarelt ja jõudma tagasi oma autode juurde. Ainus pursui kes sai endale autoga otse koju sõitmist oli Antti, kelle võluv pruut Kerttu ja nende tuttuus tita, liitusid meiega eelmine päev ning kes nüüd lahkesti oma peika autosse pakkis ning pealinna tagasi vuras.

Sadamas oli piletiautomaat katki, seega kehastus kontrolörimutiks Georg, kes raha eest hakkas internetist pileteid ostma. Vahepeal kõlas naljakaid hüüdeid temalt: "Ma ei jõua neid nimesi siia toksida!".

D vitamiinist oli kõigil korralik küllastus tekkinud ja seega laevas püsisime jahedas salongis. Väljas oli muidugi 28 kraadi ka. Vahepeal oli peale tulnud tuttav tunne, mis tavaliselt matka lõpus ikka. Ühteaegu on kurb, et kõik läbi saab, samas jälle ootad koju jõudmist.

Rohukülas läksime seekord kogu pundiga kohvikusse, mis meile kõike seda serveeris, millest keegi matkal puudust tundis. Mina võtsin ühe mahlase lägaburgeri. Jäin oma valikuga väga rahule. Laudadel nägin ka seljankasid, pelmeene ja friikartuleid.

Lennuväljal oli klassikaline kõik-välja lõik. Kiirused küündisid kohati seal kehtestatud piirkiirusele lähedale.

Autode juures tagasi, pakkisime lõõmavas leitsakus rattad ja varustuse autosse. Teadmine, et seks korraks läbi, hakkas vaikselt kõigile koha jõudma. Kallistati, poetati mõni pisargi. Lahkumise protseduurid tehtud. Istusime autodesse ja vurasime tagasi oma kivist linna. Seiklus oli läbi!


Tänaseks hetkeks oleme Pantrite Rattaseikluse nime all väljasõite korraldanud aastaid kaheksa. Oleme seigelnud idas, lõunas, läänes, põhjas ja keskel. Oleme kokku maha sõitnud pea tuhat kilomeetrit Eestimaad. Ööbinud väga spartalikest telkimisplatsidest ägedate kompleksideni välja. Saunatanud kohtades, kus hobune vaatab august seinas sisse, teine kord jälle kadakate vahel asuvas püstkojas otse mere ääres. Söönud otse külapoe ees murul valmistatud pannkooke, saanud veise põske, suitsukala, seto sõiri jpm. Jahutanud endid karjäärides, suurtes ning väikestes järvedes, Soome- ja Liivi lahes. Saanud paduvihmast lausleitsakuni välja. Raja poolest kogenud kõike: muda, liiva, üle pea võpsikut, heina, igat laadi kruusa, killustiku, mahajäetud asfaldist suurte magistraalideni välja.

Vahepeal on muutunud palju. Kui alustasime, sai muretult rongiga kusagile Eestimaa otsa sõita ja väntamist alustada. Vaba või hõredalt matkajatega asutatud RMK telkimsplatsi leidmine pold eriline probleem. Täna Elron rattaga reisimist pigem ei soosi ja ega meie kasvanud grupp ennast ilmselt isegi raha eest enam rongi ei mahutaks. RMK lõkkeplatsid on lõplikult ära vallutanud makiitameeste jt autoseltskondade poolt ja matkajatel sinna asja ei ole. Ainus võimalus matkamiseks on täna läbi keerukate logistikaskeemide ja makstud ööbimiste.

Kasvanud on ka meie seltskonna suurus. Kui näiteks teisel matkal oli meil üheksa, siis tänavu juba 17. Kui kõik huvilised oleksid oma kalendrid sobima saanud, siis oleks see number kõvasti üle kahekümne. See on kasvav väljakutse alates logistikast, ööbimisest kuni veidrate nüanssideni välja, nagu sobiva suurusega matkapoti leidmiseni. Suurema grupi manageerimine matkal on ka väljakutse. Nii palju kui on inimesi, on ka arvamusi, soove, küsimusi, emotsioone jpm.

Ja siit tulevadki valikud edaspidiseks: kas hakata kärpima inimeste arvu, mis tekitab koheselt probleem, kelle sa sõpradest maha jätad? Või minna professionaalseks, kasvada lõpuks mingiks Roheliste Rattaretke sarnaseks ürituseks, kus karmid reeglid (sh laagriplatsil joodavale napsule) ja korraldusmeeskond. Või lõpetada tipus, kui on seljataga palju vahvaid mälestusi tootnud seiklus, millega oleks paslik panna punkt kogu seeriale.

Õnneks ei pea kõiki maailma asju kohe ära otsustama. Jõuludeni, mil algab reeglina järgmise matka planeerimine, on veel kõvasti aega veel merre voolata. Seniks väuuuuuuu ja peatsete seiklusteni!

Teie Myrgel



Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Rattaseiklus 2: TEINE PÄEV

Teine päev algas Peipsi kaldal, Karjamaa telkimisplatsil. Nii kui silmad avasime saime aru, et see tuleb üks tore päev! Õhk oli soe, tuul oli vaibunud ja päike paitas meid oma soojendavate kiirtega! Ees ootas meid sõit mööda siledat asfaldit, mida palistamas Peipsi äärsed sibulakülad!

PR21 Esimene päev: kohaneme

Järjekordne veider aasta oli omadega suves ja see tähendas, et pinutäis roosade vestidega tegelasi kiheles Eestimaa peale ratastel veiderdama. Mullu sai lõunas latt organiseerija jaoks ebamugavalt kõrgele upitatud ja 21. aasta ei saanud kuidagi hõbemedalistiks jääda. Siinkirjutaja siis pusis ja pusserdas ning pikapeale formuleerus plaan, kuidas võiks välja näha üks järjekordne meeli ülendav pedaalidesõtkumine.

PR19 Menüü

Söök on matka oodatuim osa. Kehv söök võib pooleks päevaks tuju lurri keerata. Oma menüü koostamisel lähtusime põhimõttest, et oleks enam-vähem kõigile suujärgi ja lihtne valmistada. Maitsev ka muidugi. Sättisime oma raja nii, et iga päev ikka üks pood tee peale jääks. See võimaldas menüüsse kirjutada tooraineid mida pikemate proviandipausidega matkal väga kasutada ei saaks. Samas on enamike neist võimalik ka asendada või üldse ära jätta. Näiteks panna sulajuustu asemel lihtsalt rohkem piimapulbrit. Koguseliselt järgisime põhimõtet, et parem jääb üle kui puudu. Mingit tohutut ülejääki siiski ei jäänud ja sellegi sõi lõpuks matkasiga ära. Seega on järgnevad kogused suhteliselt adekvaatsed täismeestel kõhu täis saamiseks. Seljanka

PR20 Teine päev: käpuli

Hommik Kirikumäel pakkus lisaks maalilisele järvevaatele ka humoorikat meelelahutust, kui vennad Tarmo ja Tauno vaidlesid kes on rohkem süüdi, kas üks kes metsaonni täis peeretas või teine kes hapniku saamiseks ukse lahti jättis ja kõik järve sääsed sisse lasi. Nagu sedalaadi vaidluste puhul kombeks, siis lõpuks oli kumbki osapool veel rohkem oma seisukohas veendunud ja lõpliku otsust pealtvaatajad ei saanudki. Lõpuks vennad lõpetasid tulutu diskussiooni ja hakkasid matkaliste rõõmuks hoopis putru keetma.

PR20 Kolmas päev: pidu ja pillerkaar

Nagu lugupeetav lugeja mäletab, siis kolmas päev pidi meil tulema rattasõidu poolest kergem. Teate mis? Tuligi! Kõigepealt pidime me muidugi liivaselt Härmalt ära saama ja nagu Andrese luurendmed ütlesid, siis "liivaorgiat" pidi veel paar kilomeetrit olema. Neid põhjalike teadmisi kogus ta tänu seigale, et pani eelmine päev meie eest liduma ja kui me poleks talle Härmast helistanud, siis oleks ilmselt Petserisse välja põrutanud. See oli talle siis kolmas kord lähima 12 tunni jooksul liivaorgias osaleda.

PR21 Kolmas päev: Vormsi

Pantrite seiklused peresõbralikus kämpingus algasid hommikul traditsioonilise pudruküpsetamisega. Seekord oli menüüs manna. 17 inimese portsioni jaoks vee üles soojendamisest sai tõeline katsumus. Kogu kämpa peale oli üks pliit ja see andis vähem sooja välja kui kustunud küünal. Lõpuks sai veekeedukannude abil mingi ime läbi pudru ikka valmis meisterdatud.

PR21 Teine päev: äge!!

Hommikul oli tunne hea. Miskit head oli õhus. Mis, see jäi veel selgitamisele. Matkal on hea tuju vundamendiks lisaks klappivale seltskonnale ka õigel ajal punni söödud punud. Loputasime maasikamoosiga karneeritud neljaviljahelbed lahustuva kohviga alla. Peale kütsime merevaiguga sepikut. Eelmine päev oli kuupaistel sündinud uus retsept tänaseks lõunaks ja seetõttu jäid Nõvalt toodud poolsuitsuvorsti kangid veel oma etteastet ootama.

Rattaseiklus 3.2: Varustus UUENDATUD

Esimene päev: kuum ja niiske

Kuigi ahvatlus oli suur tulla rongile Nõmmelt, Tondilt jm kodulähedastest peatustest, otsustasime siiski igaks juhuks Balti jaamas koguneda. Teated olid, et "kaheteistkümnene riisipere" võib üsna täis minna ja me ei tahtnud riskida mitte peale mahtumisega.